Dantų protezavimas Vilniuje

Registruokitės vizitui:

5 + 14 =

Dantų protezavimas – tai procedūra, padedanti atkurti dantų funkciją bei estetinę išvaizdą, restauruojant prarastus arba funkcionalumą praradusius dantis ar trūkstamas jų dalis.

Kada reikalingas dantų protezavimas?

Dėl dantų protezavimo siūlome kreiptis į kliniką pastebėjus, kad:

1. nudilo, nuskilo ar aptrupėjo dantų paviršiai,

2. dantys nebeatrodo tokie estetiški kaip anksčiau,

3. netekote vieno ar kelių dantų.

Kodėl verta dantų protezavimą atlikti klinikoje Madentis?

Dantų protezavimui pasiruošiame prieš tai atlikę išsamią paciento dantų būklės analizę. Pokalbio metu aptariame paciento norus, poreikius bei lūkesčius.

Pacientui padedame pasirinkti tinkamiausią ir jam priimtiną gydymo metodą.

Mūsų naudojamos šiuolaikinės technologijos leidžia visus dantų protezus pagaminti tiek estetiškus, tiek tvirtus.

Kas bus, jei laiku neprotezuosite dantų?

1. Dantys padeda stimuliuoti ir palaikyti sveiką žandikaulio kaulą, o neužpildyta prarasto danties ertmė yra viena pagrindinių žandikaulio kaulo nykimo priežasčių. Sunykęs žandikaulio kaulas gali paveikti veido estetiką.

2. Prarastas dantis atveria erdvę, į kurią gali pasislinkti gretimi dantys. Dėl poslinkių gali atsirasti tarpai tarp dantų, pakisti dantų padėtis, o tai gali paveikti tiek dantų estetiką, tiek sąkandį.

3. Laiku nerestauravus dantų įklotais, užklotais ar vainikėliais gali skilti ne tik danties vainikas, bet ir šaknys. Skilus ar lūžus danties šaknims didžioji dauguma dantų šalinami.

Mūsų pacientų atsiliepimai:

Ypatingai malonus ir profesionalus aptarnavimas, jauki ir šiuolaikiškai bei skoningai įrengta aplinka.

Rekomenduoju visiems!

Vykintas Štorys

Dantų protezavimas gali padėti išspręsti stipriai pažeistų karieso, nusidėvėjusių, pakitusios spalvos dantų problemą ir sugrąžinti šypsenos grožį bei gerą savijautą. Protezavimo prireikia tuomet, kai danties nebeįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis ar visai netekus danties.
Gydytoja odontologė Rasa Jasūdienė pastebi, kad dažnai žmonės praradę dantį ar dantis neskuba spręsti šios problemos, kol tai netrukdo išvaizdai ar maisto kramtymui. Pasak gydytojos, jei dantys nėra atstatomi laiku, likę dantys pakeičia padėtį, tirpsta kaulas, ilgainiui gali netgi deformuotis veidas…
Ar žinojote, kad protezuoti dantis galima keliais skirtingais būdais, atkuriant danties prarastą funkciją, formą, spalvą…?

Plačiau apie tai ir ne tik išgirsite šiame video, kuriame kalba Madentis klinikos įkūrėja gyd. Rasa.

Dantys yra labai svarbus ir žmogui reikalingas organas. Trūkstant dantų gali rastis įvairių sveikatos sutrikimų, be to, tai ne tik sukelia nepatogumų valgant ir kramtant, bet ir daug neigiamų emocijų.
Dar XVII a. pabaigoje dantų protezavimą išrado prancūzų chirurgas Pjeras Fošaras: jis sugalvojo daugybę prarastų dantų pakeitimo būdų. Pirmiausia iš dramblio kaulo pagamino dantų protezus, o vėliau išrado breketus, skirtus dantų padėčiai koreguoti. Juos gamino iš auksinės vielos ir šilko siūlų. 1774 m. prancūzų vaistininkas Alexis Duchateau ir dantų gydytojas Nicholas Dubois De Chemantas pagamino pirmuosius porcelianinius dantis.
Vėlesniais amžiais dantų protezavimas išties tapo puikia išeitimi ne tik susigrąžinti gražią šypseną, bet ir atkurti visavertę dantų kramtymo funkciją. Tai ir yra svarbiausias dantų protezavimo tikslas.

 

Kokie yra dantų protezavimo būdai?

Dantų protezavimo būdas parenkamas kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į burnos ertmės būklę ir klinikinę situaciją, atlikus dantų diagnostiką bei aptarus poreikius bei lūkesčius. Klinikoje Madentis taikomos modernios dantų būklės diagnostikos bei protezavimo technologijos.

Protezuojama ant paciento natūralių dantų ar praradus dantis

Paciento natūralūs dantys protezuojami, jei yra stipriai pažeisti karieso, nusidėvėję, praradę spalvą ar formą, plombuoti didelėmis, danties anatomijos neatkuriančiomis plombomis, kai prarasta daug kietųjų danties audinių.

Dantys gali būti protezuojami:
1. mikroprotezais (užklotai, įklotai, laminatės)
2. vainikėliais

 

Kai prarandami vienas, keli ar net visi dantys, dantų eilės atkuriamos protezuojant:
1.  ant implantų
2. tiltiniais protezais ant dantų ar implantų
3. išimamaisiais protezais

Dantų protezai skirstomi į:

1. fiksuotus protezus ant dantų ar implantų

2. išimamuosius protezus

Fiksuoti protezai:

Fiksuotais protezais ant dantų ir implantų visiškai atkuriama kramtymo funkcija ir estetinis vaizdas. Jų priežiūra ir komfortas nešiojant tokie pat kaip ir savų dantų.

Fiksuoti protezai yra cementuojami ant savų dantų arba prisukami ant implantų.

Fiksuoti protezai:
• cirkonio keramikos vainikėliai, tiltai
• keramikos laminatės, užlotai
• metalo keramikos vainikėliai
• cirkonio vainikėliai, tiltai ant implantų
• viso žandikaulio protezai, fiksuoti ant implantų

Dantų protezavimas

Cirkonio keramikos vainikėliai, tiltai
Cirkonio keramika yra labai estetiška medžiaga, praleidžianti ir atspindinti šviesą kaip savas dantis. Iš šios medžiagos pagaminti vainikėliai atrodo labai estetiškai ir nesiskiria nuo natūralių dantų.

Cirkonis yra biologiškai su natūraliais organizmo audiniais deranti medžiaga, todėl nesukelia alergijos ar kitų nepageidaujamų reakcijų.

Cirkonio oksidas dėl savo biosuderinamumo yra pirmo pasirinkimo medžiaga protezuojant vainikėliais ar tiltais ant implantų. Tokius protezus savo pacientams rekomenduojame dažniausiai.

Kai netenkama vieno ar kelių dantų, kaip alternatyvą implantacijai kartais galima rinktis protezavimą tiltais. Tam atraminiai dantys yra šlifuojami, protezuojami vainikėliais, o tarp jų tvirtinama tarpinė dalis – dirbtiniai dantys.

Cirkonio oksido keramika naudojama ir pavienių vainikėlių, ir tiltinių protezų gamybai.

Laminatės, užklotai (mikroprotezai)
Mikroprotezavimas leidžia išsaugoti maksimaliai daug savų danties audinių.

Protezavimą užklotais renkamės, kai šoniniai dantys yra nusidėvėję, praradę daug savų audinių, restauruoti didelėmis plombomis, tam, kad būtų atkurta danties anatomija ir funcija bei apsaugotume dantis nuo galimų skilimų ir lūžimų.

Laminatės – labai plonos porceliano plokštelės, klijuojamos ir cementuojamos ant priekinių dantų paviršiaus.

Jas renkamės, kai siekiama maksimaliai estetiško vaizdo protezuojant pakeitusius spalvą, nudilusius, negražios formos ar su tarpais dantis.

Laminatės laikui bėgant nekeičia spalvos ir nepraranda blizgesio bei yra tvirtos.

Metalo keramikos vainikėliai, tiltai
Šie protezai gaminami metalo karkasą padengiant keramikos sluoksniu, kurio spalva parenkama pagal paciento natūralius dantis.

Dėl metalinio karkaso jie yra nelaidūs šviesai ir ne tokie estetiški kaip cirkonio keramikos vainikėliai. Kartais laikui bėgant ir pasislinkus minkštiesiems audiniams išryškėja tamsi metalo linija prie dantenų.

Metalo keramikos protezai yra pigesni nei cirkonio keramikos vainikėliai. Iš metalo keramikos gaminami ir pavieniai vainikėliai, ir tiltiniai protezai.

Protezavimas ant implantų
Ant implantų dantys protezuojami šiais atvejais:

1. kai trūksta vieno danties.

Tai tinkamiausias sprendimas, nes prarastas dantis atkuriamas ant implanto, kuris tarnauja kaip dirbtinė šaknis, o individualiai pagamintas danties vainikėlis pritvirtinamas ant implanto atramos;

2. trūksta kelių dantų vienoje eilėje.

Šiuo atveju naudojami du implantai, ant kurių tvirtinamas tiltinis protezas, ir du implantai laiko tris ar daugiau sujungtų dantų vainikėlių;

3. kuomet žandikaulyje visai nėra dantų, galima taikyti protezavimą fiksuotu viso dantų lanko protezu ant 4–6 implantų.

Tai puiki alternatyva anksčiau taikytam protezavimo išimamaisiais protezais-pilnomis plokštelėmis būdui.

Toks protezas visiškai atkuria kramtymo funkciją, nekrinta valgant ir kalbant, jo nereikia išsiiminėti, nes yra tvirtai ir nuolatinai prisukamas ant dantų implantų.

Dantys atrodo estetiškai ir natūraliai, o jų priežiūra yra tokia pati kaip savų dantų. Kramtant žandikaulio kaulas gauna natūralią apkrovą, todėl išvengiama kaulo nykimo.

Asmens psichologinis komfortas yra nepalyginamai didesnis nei nešiojant išimamuosius protezus, nes nereikia jaudintis, kad protezas judės šypsantis, kalbant ar valgant.

Išimamieji protezai:

Protezavimas išimamaisiais protezais pasirenkamas tada, kai netekta daug ar visų žandikaulio dantų.

Palyginti su ant implantų fiksuotais protezais, tai pigus protezavimo būdas.

Tačiau tokiais protezais nėra visiškai atkuriama kramtymo funkcija, jie mažiau estetiški, nėra stabilūs burnoje, neapsaugo kaulo nuo nykimo.

Išimamieji protezai:
1. lanko atraminiai
2. plokštelės
3. plokšteliniai išimamieji, fiksuoti ant implantų

Lanko atraminiai protezai
Šie protezai pasirenkami, kai dantų lanke dar yra likę savų dantų, kurie naudojami kaip atrama arba ant kurių fiksuojami specialūs užraktai, pagerinantys protezo laikomumą burnoje ir yra mažiau pastebimi nei plokštelių kabliukai.

Lanko atraminiai protezai užima mažiau vietos burnoje nei standartinai plastikiniai plokšteliniai protezai, todėl prie jų lengviau priprantama.

Plokštelės
Plokštelės gaminamos, kai netenkama visų ar didelės dalies dantų. Jos gaminamos iš rausvo plastiko ir baltų plastmasinių dantų.

Jei yra savų dantų, protezas tvirtinamas prie jų metaliniais ar plastikiniais kabliukais, kurie dažnai matomi šypsantis ar kalbant.

Elastinės plokštelės yra šiek tiek patogesnės, nes minkštesnės, elastingesnės ir lengviau prisitaiko burnoje. Plokštelė uždengia didelę dalį minkštųjų burnos audinių.

Ant implantų fiksuoti plokšteliniai išimamieji protezai
Išimamojo protezo fiksacijai pagerinti galima įsriegti 2–4 mažesnius implantus, ant kurių tvirtinamas protezas. Šis metodas ypač tinkamas, kai nutirpę daug žandikaulio kaulo ir tradiciniams implantams įsukti ir fiksuotam protezui pagaminti reikėtų kaulo augmentacijos. Toks fiksacijos metodas leidžia plastmasiniu protezo pagrindu uždengti mažiau burnos minkštųjų audinių, o tai sumažina diskomforto, pykinimo tikimybę. Šio tipo protezai yra stabilūs.

 

Svarbu!
Šiuo metu Lietuvoje galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka.

Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD):
– asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
– vaikai iki 18 metų;
– piliečiai, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
– taip pat asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Jei Jums priklauso PSDF skirtos lėšos protezavimui, galėsite jomis pasinaudoti mūsų klinikoje.

Kiek gali užtrukti dantų protezavimas?

Į šį klausimą Jums bus išsamiai atsakyta tik apsilankius mūsų klinikoje ir atlikus apžiūrą bei reikalingus tyrimus ir diagnostiką.

Kaip prižiūrėti dantis po protezavimo?

Dantis po protezavimo reikia prižiūrėti ir jais rūpintis, kaip ir natūraliais. Itin svarbu reguliariai lankytis pas odontologą ir burnos higienistą.

Netinkama dantų protezų priežiūra gali pagreitinti dantenų ligų, nemalonaus burnos kvapo atsiradimą ar net dantų bei implantų praradimą.

Kad fiksuoti protezai kuo ilgiau tarnautų, laikykitės šių rekomendacijų:
1. valykite ir prižiūrėkite protezuotus ir natūralius dantis kiekvieną dieną;
2. venkite vienu metu valgyti karšto ir labai šalto maisto, nes dėl medžiagų plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti įtrūkimų;
3. nešiokite apsauginę kapą, jei ji buvo Jums skirta ir individualiai pagaminta dėl dantų griežimo;
4. rekomenduojame nekramtyti itin kieto ar kibaus maisto (ledinukai, gabalinis cukrus ir pan.), nes protezo apdaila gali įskilti ar nulūžti.

Jei protezai išimamieji:
1. kasdien juos valykite šepetėliu ir mažo abrazyvumo pasta;
2. mirkykite specialiame dezinfekciniame skystyje, o medžiagas protezų dezinfekcijai naudokite griežtai pagal gamintojo rekomendacijas;
3. išsiimkite protezus nakčiai, kad pailsėtų minkštieji audinai, nebent Jūsų odontologas rekomendavo kitaip;
4. nekramtykite labai kieto ar lipnaus maisto, nes protezai gali būti pažeisti.

Nuo rūpestingos dantų protezų priežiūros priklausys ir Jūsų burnos sveikata.

Dantų protezavimo kaina

Paslauga Kaina, €
Gydytojo konsultacija su išsamiu gydymo plano sudarymu 39
Cirkonio oksido ir e-max vainikėlis ar užklotas šoninių dantų srityje 399
Cirkonio oksido ir e-max vainikėlis ar užklotas šoninių dantų srityje (3 ir daugiau vienetų) 369
Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila šoninių dantų srityje 439
Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila šoninių dantų srityje (3 ir daugiau vienetų) 409
Cirkonio oksido vainikėlis priekinių dantų srityje (2 ir daugiau) 529
Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila , e- max vainikėlis ar laminatė priekinių dantų srityje (priklausomai nuo sudėtingumo ir vienetų skaičiaus 529-599
Stiklo keramikos laminatė (priklausomai nuo vienetų skaičiaus) 549-650

 

Protezavimas ant implantų

Paslauga Kaina, €
Cirkonio oksido vainikėlis ant implantų šoninių dantų srityje su standartine atrama 559
Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila šoninių dantų srityje su satndartine atrama 599
Cirkonio oksido vainikėlis ant implantų priekinių dantų srityje 599
Cirkonio oksido vainikėlis su keramikos apdaila ant implantų priekinių dantų srityje 629
Individuali cirkonio atrama 189

 

Protezavimas išimamais protezais

Paslauga Kaina, €
Dalinė išimama plokštelė (akrilinė) 399
Pilna išimama vieno žandikaulio plokštelė (akrilinė) 399
Estetinė išimama plokštelė (akrilinė 1–3 dantų) 199
Elastinė (poliamidinė) išimama plokštelė 559
Lanko atraminis protezas be užraktų 879
Lanko atraminis protezas su preciziniais užraktais 1029
Plokštelės pataisa (danties įstatymas, kabliuko įdėjimas ir kt.) 79-179
Individualus šaukštas 29
Vaškinis velenėlis 19

 

Laikinas protezavimas

Paslauga Kaina, €
Laikinas vainikėlis pagamintas kabinete 59
Laikinas vainikėlis pagamintas laboratorijoje 79
Laikinas vainikėlis ant implanto 179

 

Kiti protezavimo darbai

Paslauga Kaina, €
Stiklo pluošto kaištinis kultinis įklotas 99
Danties pavaškavimas 29
Seno vainikėlio nuėmimas 19-49
Danties cementavimas 19-39
Alginatinis atspaudas 9
Silikoninis atspaudas 19
Sąkandžio registras 9
Diagnostiniai modeliai 19
Apsauginė (bruksizmo) kapa 159

 

D.U.K.

Prieš kiek laiko užsiregistruoti?

Užsiregistruoti pas odontologą reikėtų vos pajutus skausmą ar kitus diskomfortą sukeliančius simptomus. Jei skausmas stiprus,skambinkite nedelsiant, rasime laiko tą pačią dieną. Profilaktiniams patikrinimams ir burnos higienai užsiregistruokite 1 – 2 kartus per metus jums patogiu laiku.

Nuo ko priklauso kaina?

Gydymo kainą nurodome įvertinę dantų būklę. Visada iš anksto aptariame gydymo bei priemonių alternatyvas, todėl pacientas gali apsispręsti ir pasirinkti.

Ar suteikiate darbams garantiją?

Klinikoje dirbantys odontologai kvalifikuoti ir kompetentingi, todėl labai rūpinasi, kad paciento savijauta po dantų gydymo būtų kuo geresnė. Darbams suteikiama garantija.

Ar patogu atvykti iki klinikos ir pasistatyti automobilį?

Vykstant vizito nesinori jaudintis dėl automobilio statymo vietos ar kelionės iki odontologijos kabineto. Atvykti į kliniką patogu automobiliu ar visuomeniniu transportu, o vietą automobiliui rasite šalia klinikos esančioje žalioje parkavimo zonoje.

DANTŲ IMPLANTAVIMAS

DANTŲ PROTEZAVIMAS

DANTŲ GYDYMAS

DANTŲ LAMINATĖS

ESTETINIS PLOMBAVIMAS

DANTŲ BALINIMAS

BURNOS HIGIENA

BURNOS CHIRURGIJA

PROTINIO DANTIES ROVIMAS

test paslaugos 10 wh

DANTŲ ŠAKNŲ KANALŲ GYDYMAS