Burnos chirurgija

Registruokitės vizitui:

15 + 9 =

Burnos chirurgija apima labai platų odontologinių procedūrų spektrą: nuo danties šalinimo iki  dantų implantacijos, dantenų plastinių ar žandikaulio rekonstrukcinių operacijų.

Kada reikalingas burnos chirurgija?

Į burnos chirurgą prireikia kreiptis, kai tenka pašalinti stipriai pažeistą dantį, netaisyklingai dygstantį ar visai neprasikalusį protinį dantį.

Burnos chirurgas taip pat atlieka dantų implantacijas, minkštųjų audinių ar kaulo rekonstrukcines procedūras: liežuvio ar lūpos pasaitėlio plastiką, cistų, egzostozių, mažųjų seilių liaukų šalinimą, sinuso pakėlimo, kaulo augmentacijos operacijas ir kita.

Kodėl verta kreiptis į klinikos Madentis burnos chirurgę?

Profesionali, dėmesinga mūsų klinikos burnos chirurgė pirmiausia išsamiai paaiškins apie tai, kas bus atliekama ir pasirūpins, kad Jūs jaustumėtės kiek įmanoma ramiau ir komfortiškiau, o procedūra praeitų sklandžiai ir greitai.

Kas bus, jei laiku nesikreipsite į burnos chirurgą?

  • Burnoje prasidėjusi infekcija gali krauju išplisti po  visą organizmą ir sukelti uždegiminius procesus inkstuose, širdyje, plaučiuose.

  • Atidėliojant chirurginį gydymą gali varginti skausmas, blogas kvapas, neestetiška dantų išvaizda.

  • Praradus ir laiku neatkūrus dantų tirpsta žandikaulio kaulas, keičiasi veidas.

Mūsų pacientų atsiliepimai:

Norėčiau padėkoti nuostabioms klinikos gydytojoms Rasai ir Dainorai, taip pat asistentei Gendvilei, už aukštą profesionalumą, auksines rankas ir malonią širdį.

Ačiū už šypseną, dėmesį ir nuoširdų požiūrį į savo pacientus.

Jūs esate nuostabūs žmonės ir profesionalai iš didžiosios raidės.

Agnieška Strolienė

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – plati medicinos sritis, apimanti ne tik dantų patologiją, bet ir veido minkštųjų audinių bei kaulų ligas. Burnos chirurgas vertina, diagnozuoja ir gydo žandikaulių, prienosinių ančių, seilių liaukų, liežuvio ir burnos gleivinių ligas ir navikus.  

Chirurginių burnos intervencijų gali prireikti įvairaus amžiaus pacientams – nuo vos kelių dienų naujagimių iki garbaus amžiaus senjorų. Šias procedūras gali atlikti tik kvalifikuotas specialistas – burnos chirurgas. Kai pacientas kreipiasi į gydytoją dėl esamos problemos, per pirminę konsultaciją yra išklausomas, surenkama ligos anamnezė, tada atliekamas klinikinis tyrimas, papildomi diagnostiniai tyrimai, nustatoma tiksli problema ir pacientui pateikiami visi galimi konservatyvūs ir chirurginiai gydymo metodai, procedūrų eiga, komplikacijos ir rezultatai. Tik visiškai informavus pacientą ir šiam sutikus planuojami kiti chirurginiai etapai.

Burnos chirurgas atlieka šias procedūros:

1. Šalina dantis (nuolatinius ir pieninius) ir jų šaknis;

2. Šalina retinuotus (susiformavusius, bet neišdygusius protinius) dantis;

3. Daro danties vainiko pailginimo operacijas;

4. Daro žandikaulių cistų šalinimo operacijas;

5. Daro žandikaulių kaulinių išaugų šalinimo operacijas;

6. Šalina gerybinius darinius minkštuosiuose ir kietuosiuose audiniuose;

7. Daro danties šaknies viršūnės rezekciją (nupjauna);

8. Daro liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastiką;

9. Atlieka dantų ir dantų eilių reabilitaciją implantais;

10. Atlieka kaulo ir minkštųjų audinių augmentaciją.

Blogos prognozės dantų pašalinimas

Viena dažniausių burnos chirurgijos procedūrų – blogą prognozę turinčių dantų šalinimas. Pagrindinės dantų šalinimo indikacijos yra nebepataisomai karieso ir šaknų kanalų infekcijos pažeisti dantys, įstrigę, į gretimus dantis įsirėmę neišdygę dantys, dėl traumos skilę dantys, dėl ortodontinių priežasčių, vietos stokos dantų lanke, periodonto patologijos, kai pažeidžiamos apydančio struktūros ir dantis tampa paslankus, formuojasi pūliniai. Infekcijos židinių burnoje radimasis glaudžiai siejamas su sisteminėmis širdies, kraujagyslių ligomis bei sunkiai kontroliuojamu cukriniu diabetu. Taip pat laiku nepašalinus infekuoto danties nusilpus imunitetui gali formuotis veido ir kaklo sričių pūliniai, kurie kelia grėsmę gyvybei. Pasitelkus šiandienes technologijas ir specialistų sukauptas žinias danties pašalinimo procedūra yra visiškai neskausminga, greita ir didelio diskomforto nekelianti procedūra.

Pašalinus dantį specialistas rekomenduoja laikytis tam tikro režimo, individualaus esant bet kuriai situacijai, priklausomai nuo pašalinto danties anatomijos ir santykio su kitomis svarbiomis žandikaulių struktūromis. Dažniausiai patariama:

• Nevalgyti 2 valandas;

• 3–7 dienas nesportuoti ir neužsiimti jokia aktyvia fizine veikla;

• Pirmą parą nevalyti dantų, neskalauti burnos;

• Nerūkyti.

Po danties šalinimo praėjus parai burną rekomenduojama skalauti burnos skalavimo skysčiais, kurie slopina apnašų ir bakterijų kaupimąsi.
Protiniai dantys šalinami, kai yra nepagydomai pažeisti ėduonies, netaisyklingai išdygę ir aplink juos kaupiasi minkštos apnašos, sunku atlikti burnos higieną. Tada kyla apydančio audinių uždegimas, gali formuotis pūliniai, kurie išplinta tarpfasciniais tarpais minkštuosiuose audiniuose, kakle. Tai gali grėsti rimtomis, net gyvybei pavojingomis būklėmis. Taip pat protiniai dantys gali būti šalinami, kai aplink juos formuojasi dygimo ar kitos žandikaulių cistos, navikai, jie blokuoja antrųjų krūminių dantų dygimą, remiasi į gretimus dantis ir gali juos pažeisti, eina per žandikaulių lūžio linijas arba ortodontinio gydymo tikslu, kai siekiama sukurti daugiau vietos dantų lankuose. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad po protinių dantų pašalinimo net iki 85 proc. gali pagerėti gretimų dantų sveikata, o šių nepašalinus apie 25 proc. pacientų išsivysto antrojo krūminio danties tolimojo paviršiaus ėduonis, ilgainiui tenka šalinti ne tik protinį dantį, bet ir antrąjį krūminį dantį.

Protinių dantų nerekomenduojama šalinti jaunesniems nei 17 metų asmenims, nes gali būti pažeistos žandikaulių augimo zonos. Nustatyta, jog optimaliausias amžius atlikti šią procedūrą yra 18–24 metai, kai kaulas minkštesnis, apatiniai protiniai dantys jau atsitraukę toliau nuo apatinio žandikaulio kanalo, o viršutiniai nusileidę žemiau po žandiniu ančiu. Tokiu atveju pažeista vieta lengviau gyja.

Danties vainiko prailginimo operacija

Danties vainiko pailginimo operacija atliekama tada, kai danties vainikas defektas karieso pažeistas taip giliai po dantenomis, jog fiziologiškai plombuoti ar protezuoti dantį yra neįmanoma. Danties vainiko pailginimo metu šalinama dantena ir kaulas, danties defekto riba iškeliama virš dantenų, kad būtų galima atlikti kokybišką danties atstatymą.

Žandikaulių cistos dažniausiai susidaro dėl nedygstančių dantų arba apie infekuotų dantų šaknų viršūnes,  susidarius uždegiminiam židiniui. Šios chirurginės operacijos būtinos, nes cistos didėja tirpindamos kaulą, supūliuoja ir sukelia rimtų veido ir žandikaulių infekcijų. Cistos gali būti šalinamos kartu su probleminiu dantimi arba atliekant jo šaknies viršūnės rezekciją.

Žandikaulių kaulinių išaugų aptinkama gomuryje, ant apatinio ar viršutinio žandikaulio. Jos šalinamos tik tada, kai pacientui trukdo taisyklingai artikuliuoti, valgyti ar specialistui gaminti išimamąjį protezą.

Minkštųju ar kietųjų audinių gerybiniai dariniai aptinkami įvairiame amžiuje

Minkštųjų ar kietųjų audinių gerybinių darinių aptinkama įvairaus amžiaus asmenims, jų atsiradimą lemia daugybė individualių ir išorinių veiksnių. Darinius atsitiktinai pastebi patys pacientai, šiems pradėjus trukdyti, arba burnos priežiūros specialistai atlikdami odontologines procedūras ar rentgeno diagnostiką. Pastebėjus bet kokį darinį būtina konsultuotis su burnos priežiūros specialistu. Dariniai gali būti stebimi arba šalinami, tiriami siekiant nustatyti tikslią kilmę.radimą įtakoja daugybė individualių ir išorinių veiksnių. Juos pastebi patys pacientai atsitiktinai, kuomet jie pradeda trukdyti arba burnos priežiūros specialistai atlikdami odontologines procedūras ar rentgeno diagnostiką Pastebėjus bet kokį darinį būtina dėl jo konsultuotis su burnos priežiūros specialistu. Dariniai gali būti stebimi arba šalinami, atliekamas jų ištyrimas, siekiant nustatyti tikslią darinio kilmę.

Liežuvio pasaitėlio plastika

Liežuvio pasaitėlio plastika atliekama kūdikystėje, kai kūdikiui sunku žįsti dėl trumpo liežuvio pasaitėlio, arba vaikystėje dėl artikuliacinių priežasčių, kai vaikas lankosi pas logopedą, tačiau jam nepavyksta ištarti gomurinių raidžių. Ši procedūra dažniausiai atliekama atlikus vietinę nejautrą ir užtrunka kelias minutes.

Burnos chirurgija aprėpia plačią implantologijos sritį: trūkstami dantys atkuriami dantų implantais. Šios procedūros metu į kaulą įsriegiamas titano implantas, kuris atlieka danties šaknies funkciją. Dažnai prieš implantaciją aptinkama minkštųjų ir kietųjų audinių defektų; jų atsiranda dėl seniai netekto danties tirpstant kaului ir plonėjat dantenoms. Egzistuoja įvairių kaulo ir minkštųjų audinių augmentacijos metodikų ir medžiagų, kurios parenkamos pagal paciento klinikinę situaciją. Implantais galima atkurti vieną, kelis dantis ir net visą dantų lanką.
Jeigu susidūrėte su bet kuria iš šių situacijų ir Jums reikia konsultacijos, odontologijos klinikos MADENTIS specialistai Jums skirs laiko ir padės išspręsti visas dantų ir burnos problemas. Kreipkitės nurodytais telefono numeriais, užsirašykite į profesionalo konsultaciją ir būsite informuoti apie savo burnos sveikatą.

Burnos chirurgija

Paslauga Kaina, €
Burnos chirurgo konsultacija 39
Danties šalinimas 59
Paslankaus danties šalinimas 39
Sudėtingas nuolatinio danties šalinimas 99
Protinio danties šalinimas 99
Sudėtingas protinio danties šalinimas 119-149
Neišdygusio protinio danties šalinimas 149-249
Pieninio danties šalinimas 19-39
Implanto šalinimas 159
Fistulės (po danties rovimo) į sinusą plastika 89
Klinikinis vainiko prailginimas 129
Cistektomija iš kaulo (be šaknies rezekcijos) 99-199
Cistektomija su danties šaknies rezekcija ir retrogradiniu plombavimu (1 dantis) 299
Nedidelės apimties egzostozės šalinimas 99
Didelės apimties egzostozės pašalinimas 249
Mažųjų seilių liaukų cistų pašalinimas 119-249
Liežuvio pasaitėlio plastika 89
Lūpos pasaitėlio plastika 99
Burnos prieangio plastika 149
Pašalinto darinio histologinis ištyrimas laboratorijoje 49
Sinuso pakėlimo operacija uždaru būdu 199
Sinuso pakėlimo operacija atviru būdu 999
Fiksuotų dantenų prie implanto sukūrimas (transpalntu iš gomurio – 1 d.) 249
Kaulo atstatymas prie implanto pakaitinėmis medžiagomis 299-999
Kaulo atstatymas kaulo (autogeniniu) bloku 1099-1499
Chirurginės siūlės uždėjimas 9
Alveolito, perikoronarito gydymas 19
Incizija 29
Gijimo priežiūra ir siūlų išėmimas 19

 

D.U.K.

Prieš kiek laiko užsiregistruoti?

Užsiregistruoti pas odontologą reikėtų vos pajutus skausmą ar kitus diskomfortą sukeliančius simptomus. Jei skausmas stiprus,skambinkite nedelsiant, rasime laiko tą pačią dieną. Profilaktiniams patikrinimams ir burnos higienai užsiregistruokite 1 – 2 kartus per metus jums patogiu laiku.

Nuo ko priklauso kaina?

Gydymo kainą nurodome įvertinę dantų būklę. Visada iš anksto aptariame gydymo bei priemonių alternatyvas, todėl pacientas gali apsispręsti ir pasirinkti.

Ar suteikiate darbams garantiją?

Klinikoje dirbantys odontologai kvalifikuoti ir kompetentingi, todėl labai rūpinasi, kad paciento savijauta po dantų gydymo būtų kuo geresnė. Darbams suteikiama garantija.

Ar patogu atvykti iki klinikos ir pasistatyti automobilį?

Vykstant vizito nesinori jaudintis dėl automobilio statymo vietos ar kelionės iki odontologijos kabineto. Atvykti į kliniką patogu automobiliu ar visuomeniniu transportu, o vietą automobiliui rasite šalia klinikos esančioje žalioje parkavimo zonoje.

DANTŲ IMPLANTAVIMAS

DANTŲ PROTEZAVIMAS

DANTŲ GYDYMAS

DANTŲ LAMINATĖS

ESTETINIS PLOMBAVIMAS

DANTŲ BALINIMAS

BURNOS HIGIENA

BURNOS CHIRURGIJA

PROTINIO DANTIES ROVIMAS

test paslaugos 10 wh

DANTŲ ŠAKNŲ KANALŲ GYDYMAS